Kilka słów o „Ważce”

Kilka dni temu otrzymałam tomik poezji od mojej przyjaciółki i poetki Teresy Wolskiej- Gęsiarz.

Terenię poznałam na jednym ze spotkań artystycznych w Warszawie. Jeszcze wtedy nie wiedziałam o tym, czym one zaowocują.

Teresa Wolska Gęsiarz to poetka i malarka. Urodzona we Wrocławiu. Od wielu lat na emigracji w Niemczech. Ciągle marzy o tym, że kiedyś wróci do Polski, gdzie jej serce. Zapracowana, z całym pakietem tęsknot do najbliższych.

Kochani, taki tomik to skarb, zwłaszcza na deszczowo- burzowe letnie dni pandemii i koronawirusa. To liryka sensualna,zwiewna, delikatna. Terenia kreśli bliskie sercu frazy, z których każda kolejna deklaruje niezwykle silną więź człowieka z przyrodą i człowiekiem.W wierszach dostrzegasz jej tęsknoty, jej trudne chwile, z którymi musi się mierzyć, jej miłość , smutek, radość i wiele innych osobistych emocji. Napisane w kilku słowach.

Tereniu, dziękuję serdecznie za ten prezent urodzinowy. Myślę, że obdarujesz nim jeszcze wiele osób, gdyż zawiera życiową mądrość i różnorodność chwil.

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Poezja i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *