Ballada o Leniusiołkach Ani Sakowicz, znakomitej pisarki, znanej wszystkim dzieciom i dorosłym

 

23634923_2036600703250341_276937259_nMoi Drodzy tak dawno mnie tutaj nie było, że teraz to nie wiem, czy pisać i co pisać? aha! Wiersze miały być, nie? Może kiedyś opowiem Wam, dlaczego mnie tu nie było, a może nie. Na razie wiersze piszę na moim dysku i jakoś nawet nie mam ochoty na ich publikację… Może kiedyś. Kochani dzisiejszy dzień rozweseliła mi Ania Sakowicz, którą już nie raz przedstawiałam, a zresztą zna ją już cała Polska z powieści, które pisze. A zaczynała pisać bloga mniej więcej wtedy, co ja, czyli sześć lat temu! Ostatnio napisała książkę dla dzieci o Leniusiołkach.Oprócz tego, że wymyśliła Leniusiołki, niczym Maria Konopnicka Krasnoludki- to jeszcze osobiście szyje te potworki i rozdaje dzieciom! Spotyka się z dzieciarnią w szkołach i przedszkolach. Chyba rozumiecie, że maluchy już pokochały Leniusiołki Ani. Sama Ania natomiast jest bardzo, ale to bardzo pracowitą pisarką.Ogłosiła konkurs na swoim blogu „Kura pazurem”, w którym wzięłam udział, bo zawsze jej staram się wpisywać komentarze, po prostu wpisałam tak z marszu:

 
Ballada o Leniusiołkach 🙂
Ach, zazdroszczę Leniusiołkom,
że nie muszą rano wstać
i do szkoły się nie śpieszą,
zjeść śniadanko mają czas.
 
Ukochane swe bajeczki
oglądają kiedy chcą,
leżą sobie na kanapie,
marzą, robią to, co chcą.
 
Gdybym miała tę książeczkę,
z Leniusiołkiem za pan brat
pokonałabym słabostki
ja i siostra i mój brat.
 
Może więc Mikołaj święty,
który właśnie zbliża się
przyśle do nas te wspaniałe
Leniusiołki- kto to wie?
J.H.19.11.2017

I kochani- książeczka o Leniusiołkach już do mnie jedzie! Bardzo się cieszę, ponieważ zbliżają się Święta, więc trzeba poczytać dzieciom o tych potworkach 🙂 Muszę dodać, że dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na leczenie dzieci na białaczkę. Można ją kupić w księgarniach internetowych.Szlachetnie, prawda?

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Poezja, Wiersze dla dzieci, Wiersze dla Was i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Ballada o Leniusiołkach Ani Sakowicz, znakomitej pisarki, znanej wszystkim dzieciom i dorosłym

 1. ~nasumi pisze:

  że w Siołach mieszkają Lenie, to przypuszczałem, ale żeby i w Siołkach też żyły, to mi zabiła-ś klina… pewnickiem z tych Siółek przeniosły się tera do Siół i na tapczanie leży tera Siół zamiast Wół 🙂

 2. ~ariadna pisze:

  Ach, chciałoby się pobyć takim Leniusiołkiem, chciało 😉

 3. ~Ultra pisze:

  Piękne wiersze o Leniusiołkach, szkoda, że nie jestem dzieckiem.Twój wierszyk równie piękny.
  Serdecznie pozdrawiam

  • ~korek115 pisze:

   Mi też szkoda, że nie jestem dzieckiem kurczę, ale mi dałaś do myślenia… może czas, żeby wrócić do tych lat dziecięcych i coś o tym napisać? Pozdrawiam pięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *