W poszukiwaniu słońca

DSC_1301[1].JPG

Wiem, wiem… już dawno mnie tu nie było, ale uwierzcie mi, ciągle coś się dzieje. Wczoraj to przeszła olbrzymia burza i to w czasie, gdy w ogóle nie powinno jej być. Po pierwsze robiliśmy grilla la.. la.., którego musieliśmy przenieść z ogrodu na balkon 🙂 W Tuchowie miał się odbyć koncert Kasi Kowalskiej, ale niestety został odwołany ze wzgędu na pogodę. A co najważniejsze, całe piękne, cudowne, słoneczne dopołudniowe chwile spędziłam w ogródku, gdzie nareszcie posiałam sobie warzywka i uporządkowałam działeczkę. Piesek mi bardzo pomagał i obserwował wszystko, a nawet bardzo się dziwił i był zaskoczony tym, że człowiek to samo robi co pies, czyli lubi kopać i robić dziury w ziemi. Zobaczył we mnie koleżankę do wspólnych zabaw. No i co? Potem przeszła ta olbrzymia burza. Już po tych moich ziarenkach, nie? Co je wsiałam do ziemi, ehh.

Ale pieska zdążyłam wziąć do domu przed tą burzą. 

Tutaj wstawiłam to zdjęcie z gazety „Kurier Tuchowski”, bo chciałam podziękować pani Marii Wabno za taki ładny artykuł i za to, że napisała również o tym, że pan Bogdan Dmowski w pewien sposób uczestniczył w tym spotkaniu i dzieci wysłuchały wiersza w jego wykonaniu pt.:”Wiosna ciut…ciut…” i obejrzały bardzo ładny filmik na kanale YOUTUBE. Obrazek mi się przewrócił na bok, ale nic na to nie poradzę. Aha! Jeszcze jedna sprawa!

Kochani, niespodziewanie i zupełnie nie planowanie, ale tak spontanicznie wyszło, że już wkrótce pojawi się jeszcze jedna publikacja moich wierszyków dla dzieci i zdradzam, że będzie to kolorowanka dla dzieci pt: „Kolorowe fraszki”. No i tyle, więcej już nic nie powiem. Życzę dużo słońca, albo nawet trochę. Szukajcie tego słoneczka wszędzie, gdzie się tylko da.

W poszukiwaniu słońca
moje słońce jest w oczach dziecka
i w kropli deszczu
i w porannej rosie
jest w wiosennej tęczy
i we łzach szczęścia
gdy budzi się świat
świergotem lasu
moje słońce
to uśmiech twój
słowo miłe
dobre serce.
To ty
kiedy mnie kochasz.
 
J.H.

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Poezja, Refleksje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na W poszukiwaniu słońca

  1. ~nasumi pisze:

    a burze są aktualnie tutaj https://www.lightningmaps.org/#y=47.41;x=15.8191;z=4;t=3;m=sat;r=0;s=0;o=0;b=;n=0;d=2;dl=2;dc=0;
    powiększ mapę, a zobaczysz, czy zmierza nad Ciebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *