Artystycznie w Warszawie czyli:” Do trzech razy Sztuka”

 

DSC_1849[1].JPGJuż po raz trzeci w Warszawie na Ursynowie w Domu Sztuki “Jary”w dniach od 29 września do 1 października odbył się III Festiwal sztuki“UCZTA”, czyli Ursynowski Czas z Twórczością Amatorską” w której miałam zaszczyt uczestniczyć.

Przypomnę, iż pomysłodawczynią i organizatorką jest pani Janina Próchniewska, mieszkanka Ursynowa,poetka i pasjonatka sztuki.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 50 twórców, artystów z różnych dziedzin sztuki. Przybyli poeci, malarze, rzeźbiarze,muzycy, fotograficy z Polski i zza granicy. Festiwal zaszczycili obecnością goście honorowi: Ewa Dąbrowska- aktorka,Wojciech Dąbrowski:poeta, piosenkarz,redaktor PASSY, Agnieszka Metko- malarka, wokalistka, poetka,Yvette Popławska- poetka, dziennikarka z Belgii.

DSC_1852[1].JPG

Pan dyrektor Domu Sztuki Andrzej Bukowiecki przywitał bardzo serdecznie, a nawet z entuzjazmem wszystkich przybyłych gości.Obecni byli również władze samorządowe Dzielnicy Ursynów Ewa Cygańska- radna Paweł Lenarczyk- radny Łukasz Ciołko – zastępca burmistrza Ursynowa.

W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Warszawę. Drugiego dnia odbył się wernisaż sztuk wszelakich. Trzeciego dzieliliśmy się swoją twórczością słowną, czytaliśmy wiersze.Czytanie przeplatane było muzyką, śpiewem i kabaretem w wykonaniu takich artystów jak:Zespół “SHADE”, Rafał Grzonka i Wojtek Gęsicki a także Wojciech Dąbrowski. Wystąpili również Janusz Czerwik i Paweł Wenderski.

 

Wspaniała atmsfera. Wspaniali ludzie.Niespodzianka mnie taka spotkała, że otrzymałam kilka książek. Wśród nich :”ABC ruchu drogowego dla dzieci”, którą przywiozła mi Yvette Popławska z Belgii. Książka jest pokłosiem literackiej i plastycznej twórczości konkursu zainicjowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie AADP Virtualia ART.

W tejże książeczce zamieszczone są moje utwory dla dzieci.

 

Za mało czasu miałam dla wielu przyjaciół, których spotkałam w Warszawie…Ze skupieniem słuchałam wierszy i muzyki. Ze spokojem u boku organizatorki czytałam swoje utwory, które wybrała moja wnuczka:”O chorych Zajączkach”, Ślubowanie w Leśnej Dziupli”, “Osa” i inne.  Kabareciarze dawali czadu! Wspaniały czas duchowej UCZTY już dobiegł końca. Mamy nadzieję na kolejne spotkania.

 

Wydarzenie sfinansowane zostało ze środków Dzielnicy Ursynów miasta stołecznego Warszawy.

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Felietony, Spotkania autorskie i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Artystycznie w Warszawie czyli:” Do trzech razy Sztuka”

  1. alik pisze:

    — jak do trzech razy sztuka…. będą następne, wciągnął Cię zupełnie ten zaczarowany świat muzyki i poezji… gratuluję i …. pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *