Mojej wnuczce idącej do pierwszej klasy

 

Dzisiaj pragnę Wam przedstawić wiersz, który napisałam rok temu dla mojej wnusi Aleksandry, gdy ta została uczennicą pierwszej klasy jako sześciolatka. Wszyscy to bardzo przeżywaliśmy, a najbardziej oczywiście rodzice i sama Olka. 

   Moja Wnuczka już jutro rozpocznie naukę w drugiej klasie, a wiersz został zauważony przez Pana Bogdana Dmowskiego i przeczytany. Nikt nie potrafi lepiej zinterpretować treści i odzwierciedlić emocji zawartych w wierszu. Dzisiaj podobno „Dzień Blogera”, więc mnie też wzięło na wspomnienia. Cóż, nie sądziłam kiedyś, zaczynając pisać, że blog będzie poetycki a zwłaszcza, że tę poezję będą czytać i nagrywać znani i wybitni ludzie. Dziękuję z serca .Dziękuję wszystkim Czytelnikom za odwiedzanie i zawsze zapraszam na „Jeden uśmiech”.

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Poezja, Wiersze dla dzieci, Wspomnienia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na Mojej wnuczce idącej do pierwszej klasy

 1. ~Klarka Mrozek pisze:

  wzruszyłam się 🙂
  bo to takie ważne słowa „masz wokół siebie przyjaciół”, czyli – dziecko, pamiętaj, nie jesteś sama, zawsze możesz na nas liczyć”

  • ~korek115 pisze:

   Tyle obaw w sercach bliskich pojawia się, gdy nasze skarby podejmują to wielkie wyzwanie, jakim jest rozpoczęcie edukacji szkolnej. Tyle również oczekiwań i życzeń.Ten utwór zadedykowałam mojej kochanej wnuczce, ale również mam nadzieję, że przyda się wszystkim dzieciom idącym do szkoły. Wspierajmy nasze dzieci, aby nie czuły się samotne wobec różnych wyzwań. Pomagajmy im, niech się czują bezpieczne, szczęśliwe i radosne.
   Niech służy wszystkim.Dziękuję, Klarko. Pozdrawiam

 2. ~Bartek Krok pisze:

  Piękny wiersz! Pozdrawiam Panią Janine! 🙂

 3. ~nasumi pisze:

  to je ten najnowszy model babci? :)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *