Noc Bibliotek w Jodłówce Tuchowskiej

Wczorajszą noc spędziłam

w …Bibliotece

w Jodłówce Tuchowskiej.

Znalazłam się tam na zaproszenie Pani  Marii Wabno.

Już na wejściu powitała mnie bardzo serdecznie wyśmienitym truskawkowym ciastem i herbatką z zaczarowaną wkładką. Tak, tak… bo ta noc zapowiadała się tajemniczo i magicznie.(To tylko cytryna, ale moc ma).

W bibliotece, pomimo późnej pory duża grupa dzieci i młodzieży. Wszyscy zaangażowani w różnych formach spędzania wolnego czasu, jedni przeglądają czasopisma, inni grają na x-boxach, są zwolennicy przeglądania stronek internetowych, a także różnych komputerowych gier.

Aż dziw, że przedkładają tę formę nad inne, np. grilowanie na polanie (wszak to miejscowość turystyczna i weekend) lub disco 🙂 Widać, że kochają to miejsce, że jest dla nich ważne. Wszystko za sprawą Pani prowadzącej bibliotekę, która jest osobą nad wyraz opiekuńczą i troskliwą. Jest również Pani dyrektor  Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej oraz nauczyciele biblioteczni i  rodzice, przygotowujący pyszne przekąski dla swoich pociech.

Tej nocy program był bardzo bogaty.

Moje krótkie wystąpienie rozpoczęłam wierszem “Stukostrachy Talki”. Opowiadałam też o swojej przygodzie z pisaniem, zachęcałam do czytania i tworzenia własnych opowiadań.

Przeczytałam również wiersz “Sabat na Łysej Górze”, wprowadzając dzieci w świat legend i baśni. Potem wysłuchały wiersza :”Strachy i stworki naszej Olki”.

W dalszej części zachęcałam do narysowania “Fantastycznych potworów”, oraz do napisania krótkich form literackich w “Szkole Magii”.Obiecałam, że w nagrodę najlepsze prace opublikuję na moim blogu.(Już wkrótce się pojawią).

Ja pożegnałam  się z przyjaciółmi i zakończyłam spotkanie około 21.30.

Ale to jeszcze nie koniec! Wędrówka po świecie fantastyki, fantasy, po świecie wyobraźni , alternatywnych rzeczywistości i niesamowitych postaci dopiero się zacznie .

W programie wszak jest jeszcze wiele atrakcji, które zaproponowała biblioteka w tę wyjątkową noc i trwały aż do magicznej północy. (Projekcja filmu science fiction, klub dyskusyjny książki i inne).

 Dziękuję serdecznie za zaproszenie. Jak to miło jest odnaleźć magię w prostych chwilach naszego życia.

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania autorskie i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Noc Bibliotek w Jodłówce Tuchowskiej

 1. ~Ula pisze:

  Mogę tylko pozazdrościc Tobie takiego spotkania
  i takiej nocy.

  Miłego dnia 🙂

 2. ~roman pisze:

  Dzieci na długo zapamiętają tą noc. Nawet pewnie sny nie szkoda. pozdrawiam 🙂

 3. Ultra pisze:

  To wyjątkowi ludzie tworzą te wspaniałe biblioteczne czy muzealne noce. Jak to dobrze, że zostałaś zaproszona, ponieważ dzieci mogły posłuchać poezji na żywo, a taką inaczej się odbiera. Jesteś wyjątkowa.

 4. U mnie chyba takiej nocy nie było…ale przegapiłam spotkanie autorskie ze Stasiukiem.

  Pozdrawiam ciepło, słonecznie….

 5. anna pisze:

  Świetna impreza. Szkoda, że u nas nie było. 🙁

 6. ~tatul pisze:

  W ten sposób pozyskuje się czytelników .
  Gratuluję i pozdrawiam
  Po drodze Urodzinki były, a ja dopiero dzisiaj to odnotowałem.
  Wszystkiego najlepszego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *