O moim blogowaniu kilka słów i o nowych książkach

DSC_2112[1]     Już cztery lata piszę na platformie onet.blog.pl . Szybko leci, prawda? Na Onecie raczej kariery żadnej nie zrobiłam! Kilka razy moje felietony polecane były na głównej stronie, ale akurat nie te, o których ja myślałam, że są godne uwagi.

Cztery lata temu jeszcze nie wiedziałam, jaką formułę przyjmę w pisaniu. Wyszło, jak wyszło…w większości piszę wiersze.

W dzisiejszych czasach wiersze nie są zbyt popularne, prawda?

Mój blog się zmienił, moje życie się zmieniło… Zmieniają się czytelnicy, jedni przychodzą, inni odchodzą. Jestem bardzo wdzięczna moim wytrwałym Czytelnikom, że zaglądają tu czasami, a nawet codziennie. To bardzo wzmacnia. Nawet gdy jedna osoba przeczyta, lub zajrzy-  jest dla kogo pisać.

 Co się zmieniło w moim życiu w ciągu tych czterech lat?

Wciąż przybywa mi nowych książek na półkach!

Wciąż przybywa mi przyjaciół, wspaniałych, nowych ludzi, których poznaję na różnych spotkaniach w realu. 

Wydałam książkę :” Koszyczek Mańki“. Muszę dodać, że jest jeszcze w sprzedaży.

Kto chciałby zakupić-  proszę pisać do mnie na priv. A kto mieszka w okolicy- wystarczy wstąpić do Domu Kultury w Tuchowie.  Pragnę podkreślić, że książka jest pięknie wydana. Każdy wiersz opatrzony jest ręcznym, artystycznym obrazkiem. 

 Zbliżają się święta i książka- to dobry pomysł na prezent.

Kochani! Mam jeszcze wspaniałą niespodziankę. Otóż już wkrótce będzie nowa książka. Tak, mogę się już pochwalić, gdyż “Zimowe całusy” są już w redakcji.

 Jak się Wam podoba tytuł?

 W nowej publikacji znajdzie się wiele gorących słów na Boże Narodzenie i na całą zimę. Na chłodne zimowe dni otulam Was ciepłem wersów,w których zawarte są zwyczaje, siła tradycji naszej polskiej kultury. Wiele propozycji zabaw dla dzieci.Piękne ilustracje! Zawsze będzie można nie tylko poczytać, ale i obejrzeć 🙂

Wiersze dla dzieci- to nie wymyślone stworki, duszki, wróżki i potworki… ale sytuacje przedstawione realnie, przystępnie dla małego, wrażliwego odbiorcy.Traktuję bowiem małego odbiorcę bardzo poważnie.

Jeśli chodzi o publikacje, moje wiersze znajdują się już w kilku antologiach. A Kurier Tuchowski co miesiąc publikuje wiersze w rubryce “Kartki z kalendarza”. Może kiedyś powstanie kolejna książka z tymże tytułem?

Wczoraj otrzymałam “Szepty dzieciństwa” mojej przyjaciółki blogerki “Kury pazurem”- Anny Sakowicz. “Złodziejkę marzeń” tejże autorki wciąż pożyczam. Nie leży na półce!

Czytam również przepiękne opowiadania :”Jabłoń i inne opowiadania” , jako pokonkursowe dzieło V Międzynarodowego Konkursu Literackiego LIBERUM ARBITRIUM (wiem, trudno przeczytać i wymówić),oraz “Tuchów w sercu i w pamięci”.Przewijają się tematy bliskie również mojemu sercu.

Więc cóż mogę dodać- warto pisać bloga. Może  zmienić Twoje życie.

Tylko nie traktuj go, jako główny cel.

Pisz  w wolnych chwilach, a najlepiej nocą. 

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Felietony, Refleksje i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na O moim blogowaniu kilka słów i o nowych książkach

 1. Gratuluję kolejnej książki i tych czterech lat. Cieszę się, że są osoby piszące poezję i chcące się nią dzielić w tych prozaicznych czasach. Cieszę się, że na siebie trafiłyśmy na początku blogowania 🙂 Ściskam i życzę jeszcze wielu lat z blogiem.

  • ~korek115 pisze:

   Mnie też jest niezmiernie miło, że się spotkałyśmy na blogu i to niemal w tym samym czasie. Wciąż zaglądam do Ciebie z ciekawością, co słychać i mamy i jej dzieci? Być może kiedyś te poznamy się w realu .Dziekuję Ci za tę obecność. Pozdrawiam

 2. ~Antoneta pisze:

  Gratuluję wydania kolejnej książki i wytrwałości w blogowaniu 🙂

  • ~korek115 pisze:

   Antoneto, jeszcze nie wydałam. To tylko zapowiedź, że dopiero powstaje. Mam nadzieję, że ukaże się już w styczniu. Dziękuję Ci bardzo za dotrzymywanie mi towarzystwa na przygodzie blogowego pisania. Pozdrawiam.

 3. ~Klarka Mrozek pisze:

  gratuluję sukcesów wydawniczych, talentu twórczego i pedagogicznego, umiejętności łączenia pasji, pracy, życia rodzinnego i towarzyskiego i życzę wszelkiej pomyślności

  • ~korek115 pisze:

   Klarko kochana, Twe słowa dla mnie są bardzo ważne, bo prawdziwe i z serca płynące. To Ty masz duże doświadczenie i wiedzę o blogowaniu. Wiesz, jak to jest 🙂 Pozdrawiam Cię serdecznie.

 4. ~Boena pisze:

  Brawo! Gratulacje za wszystko: wiersze, tomiki, bloga. To prawda, że kontakty internetowe dają wiele satysfakcji zwłaszcza, jeśli pozna się później kogoś w realu, tak jak MY. Buziaki ♥

 5. ~Ula pisze:

  Gratuluję Czwartej Rocznicy blogowania i wydania następnej książeczki.

  Pozdrawiam.

 6. roman pisze:

  Gratuluję tych czterech lat, publikacji i wierszy, i nowych znajomych blogerów. Pzdrawiam serdecznie.

 7. ~Ola. pisze:

  Gratuluję wydania książeczki i długiego blogowania. Blogowanie zmienia życie, bardzo często zmienia też przyjaciół. Ja tutaj zostanę na dłużej. Pozdrawiam niedzielnie.

 8. ~nasumi pisze:

  no pewnie, że warto pisać… bloga także… 🙂

 9. ~natanna pisze:

  Najwyraźniej byłam w tym czasie w Tuchowie, że nie wpadłam tu, by Ci pogratulować lat blogowania i wydanych książek.
  Toteż przyjmij je teraz, chociaż bardzo spóźnione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *