Powinno się to wywiesić we wszystkich szkołach i miejscach pracy!

Powinno się to wywiesić we wszystkich szkołach i miejscach pracy!
Można go kochać, można nienawidzić. Bill Gates wygłosił ostatnio wykład w pewnej szkole średniej na temat i i rzeczy, których nie nauczysz się w szkole. Uważa, że bezstresowe i politycznie poprawne nauczanie stworzyło pokolenie dzieciaków bez koncepcji na rzeczywistość i naraża je na porażkę w realnym świecie.

Zasada nr 1: Życie jest niesprawiedliwe, przyzwyczaj się do tego

Zasada nr 2: Świat nie dba o twoją samooceną. Będzie wymagać od Ciebie abyś coś osiągnął ZANIM poczujesz się dobrze z samym sobą.

Zasada nr 3: NIE BĘDZIESZ zarabiał kroci zaraz po skończeniu liceum. Nie będziesz też prezesem z samochodem i telefonem komórkowym dopóki na nie nie zapracujesz. 

Zasada nr 4: Jeżeli uważasz, że Twoj nauczyciel jest wymagający, zaczekaj aż będziesz miał szefa.

Zasada nr 5: Praca na kuchni albo na zmywaku nie jest poniżej Twojej godności. Twoi dziadkowie na takie zajęcia mieli inne określenie, mówili aa to SZANSA.

Zasada nr 6: Jeżeli narozrabiasz to nie jest wina Twoich rodziców, więc nie rozczulaj się nad swoimi błędami tylko się na nich ucz.

Zasada nr 7: Zanim się urodziłeś, Twoi rodzice nie byli tacy nudni, jacy są teraz. Stali się tacy, bo muszą płacić Twoje rachunki, sprzątać Twoje rzeczy i słuchać, jaki super uważasz, że Jesteś. Zatem, nim uratujesz las deszczowy od pestycydów pokolenia Twoich rodziców, zajmij się posprzątaniem swojego własnego pokoju.

Zasada nr 8: Twoja szkoła może jakoś radzi sobie z wygranymi i przegranymi ale życie nie! W niektórych szkołach przestano oceniać uczniów negatywnie i daje się im tyle możliwości poprawek ile tylko potrzebują. To ma się KIJAK DO TEGO WSZYSTKIEGO, CO SPOTKA CIĘ W ŻYCIU!

Zasada nr 9: Życie nie jest podzielone na semestry. W życiu nie masz wolnych 2 miesięcy każdego lata i niewielu pracodawców zainteresowanych jest pomaganiem Ci w ODNAJDYWANIU SIEBIE. Zajmij się tym samemu.

Zasada nr 10: Telewizja to nie jest prawdziwe życie. W prawdziwym życiu trzeba w pewnym momencie wyjść z kafejki i iść do pracy.

Zasada nr 11: Bądźcie mili dla szkolnych fajtłap może się tak zdarzyć, żc będziecie musieli dla jakiegoś pracować.

Jeżeli się z tym zgadzasz, podaj dalej. Jeżeli umiesz to przeczytać – podziękuj nauczycielowi!

Mnie szczególnie podoba się zasada nr 6 i 7             A Wy co o tym sądzicie?

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Felietony, Refleksje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na Powinno się to wywiesić we wszystkich szkołach i miejscach pracy!

 1. roman pisze:

  Sama prawda. Pod wszystkimi mogę się podpisać. Zawsze mówiłem, że Gates to mądry człowiek 🙂

 2. ~Antoneta pisze:

  Jak najbardziej jestem za. Wszyscy młodzi powinni się z tym zasadami zaznajomić i wbić je do swej głowy 🙂
  Pozdrawiam 🙂

 3. Jestem zachwycona zasadą 7.
  To nie tylko młodzieży się przyda, ale wielu obecnie dorosłym z ich roszczeniami wobec świata, rządu, społeczeństwa, instytucji…

 4. ~Marika pisze:

  Bardzo fajne zasady! Zgadzam się, że powinno się je wywiesić w szkołach. Współczesne dzieciaki mają za dobrze. Nic nie muszą! O wszystko martwią się rodzice! Może choć kilka osób przeczyta ten artykuł i zastanowi się nad swoim postępowaniem!

 5. Zasada numer cztery ponad wszystkie! I jeszcze zasada nr 8, bo do tego zmierza polska szkoła – poprawiaj w nieskończoność, może za którymś razem ci się uda, a jeśli nie, to trudno. A potem zderzenie z życiem, depresje i samobójstwa.

 6. ~Grzegorz pisze:

  Zawsze uważałem Bill’a Gates’a za mądrego człowieka!
  I się nie myliłem! W szkołach to obowiązkowo powinno być wywieszone. Ja uważam, że to prócz poprawnego politycznie wychowania, jest winą także winą bezstresowego wychowania, gdzie rodzice uczą dziecko, że jest tak zdolne, że od razu na kierownicze stanowisko go dać. A jak jest – każdy wie

 7. ~Krystyna pisze:

  Wszystkie punkty są mądre.
  Wszystkie powinny być w ramce i na ścianie dziecięcego pokoju.

 8. ~t.vik pisze:

  Te zasady są świetne, ale kto, jak nie rodzice, powinien je dzieciom przedstawić?

 9. Anonim pisze:

  To falszywa informacja. Bill Gates nigdy tak nie powiedzial. Sprawdzajcie informacje !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *