Blady strach na miasto padł! Na dworcu otwarto zakład pogrzebowy.

 

 Tego, to się naprawdę nie spodziewałam!

Co to za czasy, że z dworca PKP można zrobić zakład pogrzebowy? Tak się właśnie stało w Tuchowie…

Mam dziwne odczucia. Jak to? Śmierć się będzie pociągiem wozić? A może zrobić napis: „Ostatnia podróż”. Z pewnością zachęci to turystów do odwiedzania naszego miasteczka…

No i bilet proszę…w jedną stronę…

Dworzec PKP- to ważne miejsce w mieście- przynajmniej tak do tej pory myślałam.  Wielki Odpust Tuchowski już tuż, tuż. Wiadomo, że w tym czasie przyjedzie mnóstwo ludzi. Gdy tylko wysiądą z pociągu- wpadną wprost na zakład pogrzebowy!

Żal mi jest przecież tego dworca. Sądziłam, że doczeka się remontu, że wypięknieje i miasto zyska na swoim wizerunku. Przybędzie turystów. Miasto jest piękne, z roku na rok pięknieje. Lubię to swoje miasteczko i dlatego ta sprawa bardzo mnie poruszyła.

A tu masz- taka niespodzianka! Zakład pogrzebowy.

A w tym budynku mieszkają ludzie na piętrze! Przecież wg mojej wiedzy niedawno oddano budynek w Lubaszowej , w którym są mieszkania socjalne – to w pierwszej kolejności powinni je otrzymać ludzie mieszkający na tymże dworcu?

Doprawdy nie wiem, jak mogło dojść do tego?

http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/2956,tuchow-na-dworcu-otwarto-zaklad-pogrzebowy.html

A to jest dworzec w Tarnowie- do niedawna- jeszcze rudera, a obecnie- najpiękniejszy obiekt w okolicy, a może i w Polsce?

Krzych1966 Tarnów - Najpiękniejszy dworzec kolejowy w Polsce

(fot. K.Jasiński)

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Felietony i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na Blady strach na miasto padł! Na dworcu otwarto zakład pogrzebowy.

 1. ~Klarka Mrozek pisze:

  to życzenie „szczęśliwej podróży” będzie miało nieco inny wymiar. Może to być też nieco złowieszczo brzmiąca „ostatnia droga”. Bez powrotnego biletu.

 2. roman pisze:

  Niestety dworce PKP niszczeją ale ten fakt z Tuchowa to jak z Mrożka albo Gombrowicza

 3. Antoneta pisze:

  Nie ciekawe pierwsze wrażenie 🙁

 4. ~uleczka pisze:

  Jak tak można. Dworce rzeczywiście wołają prawie remonty i inwestycje ale przecież nie takie. Kiedyś wstyd mi było za ubikacje na dworcach a teraz za same dworce. Toż to przecież wizytówka miejscowości. Dlaczego tym nikt tak naprawdę się nie zajmuje dziwi mnie to juz od dawna.

 5. ~korek115 pisze:

  Nie wszystkie niszczeją. Dworzec PKP w Tarnowie został cudownie odrestaurowany, wypiękniał. Jeszcze kilka lat temu straszył swym wyglądem, a teraz- jest piękny, nowoczesny, to takie 'okno na świat'. A tu- przystań dla umarłych???
  Nie znam się na polityce, nie wiem, kto jest za to odpowiedzialny, ale coś mi tu nie gra…
  Ten zakład może tez jest potrzebny, ale jego lokalizacja budzi wielkie wątpliwości.

 6. ~magiii pisze:

  Dla mnie to koszmar.. tam mieszkaja ludzie… juz lepsza by byla poczekalnio-kawiarnia albo informacja turystyczna ….

 7. ~korek115 pisze:

  ~magiii całkowicie się z Tobą zgadzam! Ludzie, podróżujący pociągiem-po wyjściu na peron- nie mają gdzie usiąść, zjeść, napić się czegoś, odpocząć,itd. Dla gości- brak jakiejkolwiek informacji na temat miasta i okolicy. Samo miasteczko jest piękne, ale dworzec- odstrasza wyglądem!

 8. ~t.vik pisze:

  Kiedyś było „Proszę wsiadać, drzwi zamykać”,
  a teraz jak? „Proszę wskakiwać – otwarta pokrywa”?

 9. anna pisze:

  Przynajmniej w tę podróż biletów nie trzeba będzie. 😉
  A tak poważnie, to dworca szkoda.

 10. ~korek115 pisze:

  Tak mnie ta sprawa trochę zbulwersowała, bo podróżni nawet nie będą mieli gdzie schronić się przed deszczem, zimnem, mrozem. Ten przybytek- może potrzebny, ale niechby był usytuowany w innym miejscu. A dworzec- ma swoją historię, uważam, że mógłby spełnić inną rolę. Widocznie komuś zabrakło wyobraźni.

 11. ~nasumi pisze:

  być może Tarnów to partnerskie miasto Tuchowa… odwrotnie?… polityczni gospodarze ich tak uchwalili, by… w nich żyło się także lepiej? 🙂

 12. U nas w Ełku właśnie kończy się remont dworca kolejowego. Na razie jeszcze jest ogrodzony, bo prace trwają, ale już na pierwszy rzut oka widać, że z zewnątrz będzie wyglądał bardzo ładnie. Nie wiem, co w środku zastanę, jednak myślę, że równie efektownie to będzie wyglądało. Najpiękniejszy polski dworzec, jaki dotychczas widziałam, jest w Przemyślu.
  Taki obiekt powinien być wizytówką miasta, bo pierwsze wrażenie po wyjściu z pociągu zazwyczaj rzutuje na pozostałe wrażenia. Nie zdziwiłabym się, gdyby gdzieś z boku jakiś zakład był , bo wydzierżawiono pomieszczenie, ale przede wszystkim zainwestowano w poczekalnię, kawiarnię, sklepik z przekąskami. Zakład pogrzebowy, szczególnie gdy nie ma niczego dla pasażerów, wygląda jak kiepski żart. A może to reklama, że jak ktoś wybiera się w ostatnią drogę, to najlepiej zrobi to u Was? „Wybierasz się na tamten świat? – startuj w Tuchowie! – Szybko, sprawnie, komfortowo!” 😉

 13. ~korek115 pisze:

  ~nasumi -być może… Ty może masz rację…

 14. ~sekator pisze:

  Przecież to taki sklep z artykulami funeralnymi. Nikogo zmarłego tam nie ma, lokatorzy sie nie skarżą, a największy szum robi na pewno konkurencja. W video artykule wypowiedz redaktora w ostatnich sekundach filmu podsumowuje całość tej zbędnej dyskusji i zamieszania – prowadza legalna działalnosc ze wszystkimi wymaganymi pozwoleniami. A i władze samorządowe nie musiały wydawac zadnej zgody ani pozwolen. Wiec nie rozumiem calego zamieszania wokol tej sprawy. Wiem natomiast ze jest to wojna polityczna pomiedzy burmistrzem i lokalnym poslem PIS. Wkoncu zblizaja sie wybory i prawicowe partie walcza o stolki w tuchowie. A ofiara tej wojny beda nic nikomu nie winni przedsiebiorcy ktorzy prowadzam legalna dzialalnosc gospodarcza.

 15. ~korek115 pisze:

  sekator -A, to tam zapewne kwiaty macie…na powitanie przyjezdnych gości?
  Zmarłego nie ma…na razie
  Ja polityką się nie zajmuję, chociaż niewątpliwie- masz rację ,że to są polityczne przepychanki.
  Ja tylko napisałam o swoich własnych odczuciach na ten temat.
  Dworzec- kojarzył mi się zawsze z podróżami i z ludźmi żywymi. Z otwartością na świat, z życiem, z rozkwitem miejscowości. Nie wiem, kto otworzył ten przybytek i nie jestem przeciwko tej osobie. Nie nadążam za zmianami???Dla mnie dworzec, to coś więcej niż sklep, którego asortyment czy właściciele szybko się zmieniają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *