Spotkanie autorskie wśród dzieci

Na początku grudnia miałam okazję spotkać się z dziećmi w przedszkolu i przedstawić im swoje wiersze. Było to niezwykłe spotkanie. Dzieci żywo i ekspresyjnie reagowały  na treści i zdarzenia w przedstawionych im utworach.Swoje przeżycia estetyczne wyrażały w ruchu, geście, spontanicznej zabawie. Nawiązałam z mini serdeczne relacje. Mali odbiorcy moich wierszy dostarczyli mi wspaniałych przeżyć. Zostałam obsypana słodyczami i prezentami w 20131205_102304formie samodzielnie wykonanych papierowych kwiatów.

20131205_102659

Spotkanie zostało zorganizowane przez dyr Publicznego Przedszkola w Mokrzyskach panią Ewę Tomana i nauczycielkę Justynę Woda. Przedszkole  uczestniczy w projekcie Twórczy Nauczyciel, w projekcie Przedszkole XXI wieku, P21, a także w projekcie CPCD pani Ireny Koźmińskiej. Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie. Życzę wszelkiej pomyślności w nowym roku i realizacji wszystkich przedsięwzięć.

http://www.przedszkole.mokrzyska.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=108

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Felietony i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na Spotkanie autorskie wśród dzieci

 1. ~alik pisze:

  — reakcje dzieci są takie szczere i takie prawdzie , co w serduszku to i na zewnątrz,nie to co my-dorośli…. a wiersze masz naprawdę śliczne..
  — pozdrawiam i życzę, aby takich spotkań było jak najwięcej… 🙂

 2. ~korek115 pisze:

  Tak właśnie myślę, alik- dzieci są szczerymi , ale bardzo wymagającymi odbiorcami . Ich entuzjazm , radość i naturalna ciekawość rozbawiły mnie również. I ta niepowtarzalna atmosfera ciepła, serdeczności w przedszkolu znów sprawiły, że powróciły wspomnienia mojej pracy zawodowej.

 3. ~Antoneta pisze:

  Ja się w Twoich wierszach zakochałam więc nie dziwię się dzieciakom.
  I wierzę, że spotkanie z nimi spowodowało lawinę wspomnień 🙂
  Podobnie jak Alik, życzę Ci wielu takich spotkań 🙂

 4. ~tatul pisze:

  Ten kto przybywa do dzieci z wierszami, czy nawet ze zwykłą prozą ten sieje. Na zbiór nie trzeba długo czekać. Jest pewne, że będzie obfity.
  Gratulację dla twórczych nauczycieli i zapraszanych przez nich gości.
  To dobra robota

 5. ~Parafka. pisze:

  Gratuluję! Wcale się nie dziwię zainteresowaniu przedszkolaków. Sama się zachwycam Twoimi wierszami. Chciałabym kiedyś je czytać swoim dzieciom… 🙂

 6. ~korek115 pisze:

  Antoneta dziękuję serdecznie za wsparcie. Ty też jesteś bardzo twórcza i Twoją pracę bardzo cenię.Pozdrawiam.

 7. ~korek115 pisze:

  Tatulu, Ty to jesteś wielki w swoich słowach i kiedyś wykorzystam je do recenzji. Daje mi to też poczucie, że moja praca nie idzie na marne, jeśli ktoś zauważa w niej odrobinę pożytku. Pozdrawiam Cię.

 8. ~korek115 pisze:

  Parafko: mobilizujesz mnie do dalszego pisania. Dzięki:)

 9. ~nemezis pisze:

  To bardzo przyjemne spotkać się z dziećmi w TAKIEJ ilości:)
  Ale i zobowiązuje. Trzeba się starać dużo mocniej niż przed dorosłą publiką 😉
  Pozdrawiam serdecznie.

 10. ~korek115 pisze:

  No tak, trzeba przygotować od razu zabawy związane z wybranym wierszem. Zaplanować sposób przedstawienia utworu. Jego interpretację itd. Dzieci lubią bawić się słowem. Lubią mówić w różnym tempie, szeptem, naśladować – jak by to powiedział pan, albo pani. Jak to można zaśpiewać. A może mówić stojąc na jednej nóżce, albo z rękami w górze? Nasuwa się tysiąc pomysłów. Ponadto oprócz dzieci- uczestniczą w takim spotkaniu również dorośli.

 11. Wspaniałe! Ale w końcu trafiło na profesjonalistkę ;)! Kto lepiej wciągnąłby dzieci w zabawę niż taka pedagog z pasją? Świetny pomysł, aby przekonać dzieci do poezji. Życzę więcej takich spotkań – robisz coś ważnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *