Dostałam nagrodę -czyli zabawa łańcuszek- wywiad, jak kto woli i podaj dalej…

 Zostałam wyróżniona przez Blogerkę- koleżankę taką oto nagrodą łańcuszkową:) Nie przepadam za łańcuszkami, ale tym razem postanowiłam włączyć się do zabawy, odpowiadając na pytania.

Oto pytania, które mi zadano:

 1. Jakie wasze cechy chciałybyście widzieć w waszych dzieciach, a jakich wolałybyście im nie przekazywać (nawet jeśli już je wykazują)?
 2. Książka i/lub film, które wpłynęły jakoś na wasze życie, sposób myślenia, postępowanie, marzenia.
 3. Dlaczego blogujecie?
 4. Osoba (osoby), którą uważacie za swój autorytet.
 5. Skazane na karę śmierci na ostatni posiłek zamówiłybyście…
 6. Jakieś nałogi? Czy łatwo w nie wpadacie?
 7. Przezwisko w czasach szkolnych.
 8. Ulubiona muzyka/piosenka na zły nastrój.
 9. Czy czytacie/lubicie poezję? Jaką?
 10. Najbardziej chciałabym być (ustawcie w kolejności 1-3):
  piękna, sławna, bogata. Celowo tak próżno, bez mądrej, zdrowej i szczęśliwej ;) .
 11. Najważniejszy plan/najważniejsze marzenie do zrealizowania na najbliższą przyszłość.

Ad1.Ja nie wiem, co siądę, żeby napisać, to mnie ktoś woła- wracam, żeby skończyć- a tu dziwnym trafem już nie ma tego, co napisałam ! Piszę jeszcze raz:

Ja już widzę te cechy charakteru u moich dzieci. Te 'dobre” to są po mnie, a inne- to po mężu:):):) to żart oczywiście. Prawdą jest, że widać obydwa charakterki, a nawet cechy dziadków. W szczegóły nie mogę się bawić, wszak mam już dzieci dorosłe i może czasem czytają mojego bloga, nie chcę pisać o nich- sami mogą to zrobić, jesli zechcą. Mój blog niech pozostanie moim.

odp.2Kiedyś poruszył mnie film „Titanic”, „Wichrowe wzgórza”. Dla rozrywki lubię oglądać „Gotowe na wszystko”. Tak w ogóle to mało czasu spędziłam na ogladaniu filmów, chociaż pracę pisałam z zakresu właśnie tej sztuki. Myślę, że nie uczę się z filmów, chyba nie było takiego, żeby wpłynął na moje życie.

Książki? Ostatnio ( i polecam)”Nie bój się pójść własną drogą”- Chrisa Guillebeau, „Jak mówić, by nas słuchano”-Iwona Opiełka, „Co mówią mężczyźni, co słyszą kobiety”- Linda Papadopoulos, 'Wywieranie wpływu na ludzi'-R.B.Cialdini- heh! Widzicie? W każdym wieku można się czegoś uczyć:)

3. Bloguję, ponieważ piszę wierszyki dla mojej wnuczki. Nie chcę ich składać w szufladzie, bo na pewno by się zagubiły! Mam też obawy, że zniknie mój blog na Onecie, bo już były różne kłopoty- dlatego publikuję też na www.naszedziecko.net i na przedszkolowo. Obecnie to już bloguję również dlatego, że ciekawi mnie , co słychać u moich zaprzyjaźnionych blogerek.Ostatnio nie miałam czasu na czytanie Waszych notek:(

4.Ja to nie wiem, czy mam takie osoby…Myślę, że moja babcia miała na mnie duży wpływ wychowawczy. Do dziś czerpię z jej mądrości.

5.Jestem przeciwna karze śmierci -to po pierwsze, ale odnosząc sie do Twojego pytania-na pewno nic nie przeszłoby mi przez gardło!

6. Wciąż walczę z chęcią zapalenia papierosa! Na pewno mam też inne nałogi…

7. Jak byłam uczennicą, to koledzy „słynna”, no a tata- „korek”!

8.Znam dużo piosenek, lubię słuchać radia podczas jazdy. Czasem przyczepi mi się jedna i chodzi za mna w ciągu dnia. Skazana- na Rycha!!!

9.Lubię poezję:) Czytam dużo współczesnych autorów, mam przyjemność uczestniczyć w „kawiarence poetyckiej”.W wierszu można wyrazić w kilku słowach wiele myśli, a ja często nie mam czasu na długie wypisywanie się:) Najbardziej to znam chyba literaturę dziecięcą- ale to z racji mojego zawodu.

10.Próżne, próżne są te marzenia, które mam wybrać. Właściwie teraz to mogłabym być: bogata, piękna a najbardziej to obawiałabym się sławy- heh! Przez to przezwisko z dzieciństwa?

11.Akurat mamy wakacje i jest lato, więc myślę, że uda mi się wygospodarować trochę czasu i pojechać na krótki wypoczynek z mężem.

Wydusiłaś mnie, jak cytrynkę!

A teraz pytania do Was, kochani. A do zabawy poproszę:

http://zwariowanemysli54.blog.onet.pl/

http://ateneo.blog.onet.pl/

http://gustaw30313.blog.pl/

http://tatulowe.blog.onet.pl/

http://dreamscometrue.blog.pl/

http://www.mysleiczuje.pl/

Dla ułatwienia- proponuję te same pytania:)

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na Dostałam nagrodę -czyli zabawa łańcuszek- wywiad, jak kto woli i podaj dalej…

 1. ~Julka pisze:

  Cóż za niespodzianka. 🙂 Dowiedziałam się tego i owego, teraz moja kolej. 😉

 2. ~W.W. pisze:

  Dzięki za zaproszenie, ale niestety do zabawy się nie przyłączę, jako że w takich łańcuszkach z zasady nie uczestniczę, pozdrawiam 🙂

 3. ~Parafka pisze:

  Dziękuję za nominację, zaraz siadam do działania…

 4. ~korek115 pisze:

  Doroto,to dlatego, że występowałam na każdej akademii szkolnej, śpiewając piosenki. Wiem, że teraz to nie jest modne i młodzież nie lubi śpiewać, ale jak ja chodziłam do szkoły, to śpiewalismy wszędzie: na wycieczkach, na biwakach, na koloniach…w autobusie, w pociągu, przy pracy i odpoczynku:) Teraz zwyciężyły telefony komórkowe- i gry komputerowe, nie ma czasu na takie rzeczy.

 5. ~Antoneta pisze:

  Witam. Choć tak jak i Ty nie jestem fanką łańcuszków, to udzielę odpowiedzi. Jednak ze wskazaniem następnych osób do zabawy będzie problem.:)

 6. mama super5 pisze:

  o, jakie dokładne odpowiedzi 🙂 następnym razem będę wiedziała kogo nominować, hi, hi 🙂

 7. ~korek115 pisze:

  Antonea, możesz wymyślić pytania dla osób, które nominujesz- na pewno masz kogoś, a będziesz miala więcej! Pozdrawiam:)

 8. ~tatul pisze:

  Serdecznie dziękuję za nominację. Nie odpowiadam jednak na pytania na moim blogu, gdyż akurat pisałem o tym dlaczego piszę tatulowe opowieści, jako że wypadła mi właśnie 5 rocznica blogowania. Książki, które wywarły na mnie jakiś wpływ na bieżąco omawiałem w kolejno dodawanych postach itd. Uważam, że moi czytelnicy dużo wiedzą o mnie i nie wypadało mi tak się przedstawiać. Miałbym też problem ze wskazaniem kolejnych autorów, jako że większość odżegnuje się od łańcuszków.
  O Twojej nominacji wspomniałem w swoim tekście : http://tatulowe.blog.onet.pl/2013/07/06/zagwozdka/
  Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam serdecznie

  • korek115 pisze:

   Dziekuję serdecznie za obszerną wypowiedź. Gratuluję jeszcze raz 5 rocznicy blogowania! Podziwiam- tyle pracy, tyle „Talulowego”serca i troski! Wiele ciekawych opowieści, duży dorobek dziennikarski.Rozumiem, że wszystko na bieżąco było omawiane, ale nowi z blogosfery nie zawsze lubią sięgać do archiwum, są to często młode osoby,dla których też jesteś 'Tatulem', nie tylko dla swojej Rodziny i musisz się z tym zgodzić:)Ale ja „przeszłam' przez te linki, które proponowałeś, bo przecież chciałam poznać odpowiedzi, a blogowanie rozpoczęłam nie tak dawno!Na dodatek wciaż mi na nie brakuje czasu:)Pozdrawiam i życzę dalszego owocnego blogowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *