Przepis na „Dzień Matki”

Przeglądam właśnie moje przepisy kulinarne, bo zbliża się weekend, a od czasu do czasu  trzeba coś upiec.Jako młodziutka, dopiero co upieczona mężatka umiałam gotować, gdyż życie mnie do tego zmusiło, więc się nauczyłam. Na pieczeniu się nie znałam. Miałam to szczęście, że moją sąsiadką wówczas była świetna kucharka i podpowiadała mi różne przepisy. Z niektórych przepisów korzystam jeszcze do dziś. Zapisane są w starych zeszytach. Są mocno zniszczone i potłuszczone, ale je trzymam, bo zawieraja różne notatki.

Notatki nie są moje, tylko moich dzieci, które często pomagały mi w kuchni.

Dzisiaj wpadłam na przykład na taką:

„Mamo,uśmiechnij się,

niech Twoja twarz jaśnieje szczęściem.

Dzisiaj kocha każdy z nas

bardziej niż na co dzień.

nie zapomnij, ZAWSZE KOCHAMY CIĘ!

No i to jest przepis na „Dzień Matki”-uśmiechajmy się do swoich pociech zawsze,nawet wtedy, gdy jesteśmy zmęczone. Bo dzieci tego potrzebują. Widząc uśmiechniętą mamę, są szczęśliwe!

O Janina Halagarda

Nauczycielka i blogerka Autorka książek dla dzieci: "Koszyczek Mańki", Zimowe całusy", "Malowane fraszki". W pracy twórczej pomaga jej pies "Dżeki".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Refleksje i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Przepis na „Dzień Matki”

  1. ~socjoblożka pisze:

    Cudowne notatki, pewnie łezka się w oku kręci 🙂
    To bardzo ważne słowa o uśmiechu. Czasem zapominamy o takich drobnostkach a to bardzo ważne. Ostatnio mając pewne zmartwienie, prasowałam i tonęłam w swoich czarnych myślach. Chłopcy nieopodal się bawili. Minę musiałam mieć gradową, bo syn w końcu zapytał, czemu się na nich gniewam skoro są tacy grzeczni. Wyjaśniłam im wszystko i sama się rozchmurzyłam, że mam takie fajne dzieciaki a zadręczam się czymś. Warto się uśmiechać, to fakt.
    Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *